Menu Zamknij

Uzyskaj najbardziej autentyczne zasoby cyfrowe lub zasoby 3D. Eksportuj gotowy model do szerokiej gamy drukarek 3D.

 

„Udało nam się nawet przeskanować trójwymiarowo ludzi, którzy wykonywali ćwiczenia na rękach, skoki, a nawet backflip„!

Jak szybko i realistycznie uzyskać realistyczny zasób 3D osoby? Fotogrametria z połączeniem skanera całego ciała to technologia stosowana w przemyśle filmowym, grach wideo, produkcji VR i wielu innych.

Wiedza za skanowaniem całego ciała dzieli się z nami Panem Timem Milwardem, dyrektorem Backface .

 

Dla osób całkowicie nowych w tym temacie, czy mógłbyś wyjaśnić, jak działa skaner całego ciała?

„Skaner wykorzystuje fotogrametrię do pracy. Ale zamiast wykorzystywać jedną kamerę do robienia wielu zdjęć, używamy 96 kamer ustawionych pod różnymi kątami, z których każda wykonuje jedno zdjęcie w tym samym czasie. Powstałe w ten sposób zdjęcia można następnie wykorzystać z RealityCapture do stworzenia siatki 3D w kolorze”.

 

 

Gdyby ktoś chciał zbudować profesjonalny skan całego ciała, czego by potrzebował?

W naszym skanerze używamy 96 lustrzanek cyfrowych wyposażonych w najlepsze obiektywy o różnych ogniskowych. Przygotowaliśmy sprzęt do zasilania kamer za pomocą kabli (nie chcielibyśmy ładować 96 akumulatorów każdej nocy!). W naszej platformie skanującej mamy 10 komputerów z około 10 kamerami podłączonymi do każdego komputera. Komputery te są połączone w sieć z głównym komputerem PC, który służy do sterowania kamerami za pomocą interfejsu API.

Ponieważ każde skanowanie ma typowo około 2,5 GB danych, główny komputer wykorzystuje skrypty, które napisaliśmy, aby szybko przenieść i wykonać kopię zapasową skanowanych zdjęć z kamer, za pośrednictwem komputerów stacjonarnych z powrotem na serwer pamięci masowej. Lubimy fotografować z lampą błyskową, co pozwala nam na uzyskanie większej głębi ostrości, niż można by uzyskać przy jasnym oświetleniu ciągłym – tak, że platforma ma 6 błysków rozproszonych. Każda kamera jest podłączona za pomocą systemu przekaźnikowego, umożliwiając im jednoczesne strzelanie przy użyciu portu wyzwalacza, przy użyciu niewielkiego pilota ręcznego„.

 

Kiedy zbudowana jest platforma do skanowania całego ciała, co można stworzyć za pomocą tego typu skanera?

„Nasz zbudowany na zamówienie skaner całego ciała przechwytuje dane do skanowania 3D w 1/60 sekundy, umożliwiając nam skanowanie 3D osoby bez konieczności zatrzymywania się. Udało nam się nawet przeskanować trójwymiarowo ludzi z powodzeniem wykonując ćwiczenia na rękach, skoki i nawet backflip!

 

 

Powstały model 3D może być wykorzystany do drukowania 3D (np. Głowa aktora 3D wydrukowana dla filmu) lub model może być użyty bez drukowania do wykorzystania jako postać z gier wideo. Drukujemy również w 3D kompletne figury o wysokości około 20 cm, które można wykorzystać jako oblubienicę na torcie weselnym”.

 

Czy możesz ujawnić coś ze swojego przepływu pracy?

„Zazwyczaj na początku dnia wykonujemy 1 dobry skan osoby noszącej odzież, która dobrze skanuje. Korzystając z narzędzia RealityCapture, wykonujemy wyrównanie na tym skanie, ustawiamy niektóre punkty kontroli naziemnej, aby skanowanie miało skalować i eksportować metadane XMP, region rekonstrukcji i punkty kontrolne, które mają być używane ze skanami w dalszej części dnia.

Następnie, korzystając z licencji RealityCapture CLI, wykonujemy następujące czynności:

 • Wyrównaj kamery za pomocą plików XMP ze skanowania rano
 • Zaimportuj dziennik lotów ze skanów rano i punktów kontrolnych
 • Ustaw region rekonstrukcji
 • Zrekonstruuj skan używając normalnych szczegółów
 • Przytnij model, aby dopasować go do nowo importowanego regionu rekonstrukcji
 • Wybierz i usuń duże trójkąty
 • Wybierz największy składnik skanowania (mam nadzieję, że osoba!) I usuń resztę
 • Wyczyść model
 • Uprość model
 • Tekstury modelu
 • Eksportuj model jako OBJ z teksturą„.

 

Dlaczego zdecydowałeś się na RealityCapture jako oprogramowanie do fotogrametrii, którego używasz?

„Szybkość, z jaką działa RealityCapture, jest ogromną zaletą. Stwierdziliśmy również, że wypełnienie otworu jest dokładniejsze niż u konkurencji. Możliwość użycia ręcznych punktów kontrolnych do połączenia wielu komponentów jest nieoceniona i oczywiście bez CLI nie bylibyśmy w stanie przetworzyć ogromnej liczby skanów ze zdarzenia bez wielu godzin ręcznego przetwarzania”.

 

Jaka jest najtrudniejsza część skanowania całego ciała? Czy jest coś szczególnego, na co musisz zwrócić uwagę?

„Odzież robi dużą różnicę w tym, jak dobrze skanuje się osoba. Wzory, tekstury i zagięcia naprawdę pomagają uzyskać dobre skanowanie, ponieważ umożliwiają algorytmom RealityCapture znalezienie wielu unikalnych punktów do dopasowania.

Stanowisko odgrywa również rolę w tym, jak dobrze skan będzie wychodził. Jeśli ułożenie jest zbyt szerokie, części ciała mogą nie pasować do wielu zdjęć. Możliwe jest również, że w niektórych pozycjach, takich jak klęczenie lub siedzenie, niektóre części ciała mogą zasłaniać inne części, blokując widok kamer”.

 

 

W tym roku byłeś częścią The Big Bang Fair, targów nauki dla dzieci w Birmingham. Co tam prezentowałeś?

„Zostaliśmy zaproszeni, aby zainspirować młodych ludzi do ciekawych ścieżek kariery, które mogliby podjąć w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Odwiedzający musieli przejść do naszego skanera i wszyscy zostali wysłani e-mailem po pokazie z linkiem do przeglądania ich skanowania 3D w Internecie.

Udało nam się wyjaśnić, jak działa ta technologia i jak będą mogli replikować ją w domu za pomocą jednego aparatu. Wydarzenie było naprawdę udane i skanowanie zostało bardzo dobrze przyjęte”.

Backface to firma z siedzibą w Birmingham w Wielkiej Brytanii, która specjalizuje się w skanowaniu 3D ludzi i druku 3D. Zobacz więcej ich pracy nad Sketchfab .

 

Holenderska firma Scanologics tworzy oszałamiające pełnokolorowe, kolorowe drukowane figurki 3D – z pomocą RealityCapture.

Fotogrametria jest używana w wielu różnych obszarach. Jedną z firm wykorzystujących fotogrametrię jako rdzeń ich pracy jest Scanologics BV. Holenderska firma z siedzibą w Amsterdamie, która koncentruje się na skanowaniu 3D całego ciała. Ich produkt ScanLounge to przenośne, fotogrametryczne rozwiązanie do skanowania całego ciała, które zapewnia wysoką jakość wyników.

 

 

Firma została założona w 2014 roku, kiedy zaczęła opracowywać rozwiązanie do fotogrametrii całego ciała ScanLounge v1.0 z 68 kamerami. Na początku robili imprezy w kilku miejscach i lokalizacjach detalicznych. To przyciągnęło uwagę mediów i wiele nauczyło ich na temat całego procesu, od zorganizowania zdarzenia skanowania do renderingu, zamówienia, produkcji i dostawy.

 

W 2015 r. Firma postanowiła skoncentrować swoją uwagę na budowaniu skalowalnego rozwiązania z pełną obsługą i udostępnianiu sprzętu i usług innym osobom.

ScanLounge jest wykorzystywany na targach, miejscach, parkach rozrywki, festiwalach i imprezach firmowych. Użytkownicy mogą wykonać skanowanie za pomocą 245 kamer w ułamku sekundy i otrzymać automatycznie renderowany podgląd skanowania za pośrednictwem poczty elektronicznej. W sklepie internetowym drukowane kolorowe figurki 3D można zamówić w kilku rozmiarach. Podczas imprez firmowych figurki są często zamawiane i dostarczane w markowych opakowaniach.

 

 

Na początku 2016 r. Firma Scanologics postanowiła rozpocząć korzystanie z oprogramowania RealityCapture w celu wydajnego przetwarzania danych skanowania w celu uzyskania atrakcyjnych wyników. W ciągu kilku minut po skanowaniu link do podglądu 360 jest wysyłany pocztą elektroniczną do klienta.

„Kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie, że jest to możliwe z fotogrametrią”. Pan Alewijn Medendorp mówi, współzałożyciel Scanologics.

Podgląd, który jest wysyłany do klientów, jest wyzwalaczem do zamówienia figurki z nadrukiem 3D. Wykonuje się i przesyła do 40 skanów na godzinę na skaner, więc renderowanie podglądów musi być efektywne. Po zamówieniu figurki jest ona renderowana w wysokiej rozdzielczości, a edytory 3D finalizują skany, aby zapewnić partnerom druku 3D potrzebne pliki.

 

ScanLounges v2.5 jest obecnie używany przez kilka firm i miniaturowy park rozrywki Madurodam. Każdego miesiąca wykonywanych jest wiele tysięcy skanów. W miejscu skanowania pokazane są przykłady drukowanych figurek 3D, ponieważ figurki nie mogą być dostarczone tego samego dnia skanowania.

Prezentowana figurka 3D przedstawiająca ciebie lub ukochaną osobę zawsze przynosi wyjątkowe emocje, ponieważ jest to najlepszy spersonalizowany prezent.

 

„Wierzymy, że jeszcze tylko zarysowaliśmy powierzchnię i że osobiste dane skanowania będą miały znacznie więcej aplikacji w niedalekiej przyszłości niż drukowane figurki i czekamy na współpracę z zespołem Capturing Reality”. Alewijn Medendorp.